czwartek, 24 listopada 2011

Adwent- czas oczekiwania

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Zanim jednak nastąpią w kościele katolickim trwają przygotowania do tego ważnego święta. W tym roku pierwsza niedziela Adwentu przypada na 27 listopada.
Z dzieciństwa pamiętam czekoladowe bombonierki w formie kalendarza adwentowego, których teraz pełno w sklepach...kiedyś były rarytasem. Czemu by więc nie celebrować tych przedświątecznych oczekiwań chociażby symbolicznymi czekoladkami czy kalendarzami??? Szukając inspiracji do pracy natrafiłam na różne kalendarze, większość z nich można wykonać samodzielnie ze swoimi pociechami:)
Wystarczy trochę papieru, pudełek lub skarpet. Liczy się pomysł i chęci!!! Zabawa na pewno będzie przednia a po latach miłe wspomnienia dzieciaków...tak jak teraz moje na myśl o tych czekoladowych okienkach z numerkami;)A że adwent to również odliczanie niedziel i związane z tym palenie świec...przyjmujemy zamówienia na tradycyjne wianki i stroiki adwentowe.
W naszej kwiaciarni czekają na Państwa zarówno gotowe kompozycje, jak i katalogi stroików świątecznych w których znajdą Państwo mnóstwo ciekawych propozycji zarówno tradycyjnych jak i nowoczesnych.

2 komentarze:

 1. Dear Zielone!
  Thank You for following my blog!
  I have spent a long time admireing you blog and the pictures of all those beatiful arrangements and bouquets that you have made! do you have a flowershop? where in poland, if you do?
  greetings
  susanne

  OdpowiedzUsuń
 2. sorry, dear Catherine! translated to finnish först and now to swedish and then I saw that zielone means green and that your name is catherine!
  SORRY!
  greetings
  susanne

  OdpowiedzUsuń